Medlemsvecka 2019! + nytt nyhetsblad

Hej alla måndagsfirande medlemmar,

 

Vår medlemsvecka för 2019 har dragit igång!

 

Seko satsar stort på att synas i hela Sverige och inom alla branscher. Här på Seko inom SJ har vi valt att lägga fokus på en dag med enhetligt tema för alla medlemmar att ta del av, i år är det fokus på framtidens schema. Detta sker på torsdagen den 9 maj på samtliga åkstationer! Så vart ni än i Sverige åker på tur och besöker en annan åkstation ,så ska samma information och fika finnas tillgängligt för er!

 

Lokalt har vår klubb också andra evenemang under veckan för att se till att synas och värva nya medlemmar. Har ni någon kollega som inte är med i facket ännu, se till att prata med dem att det under veckan är extra fördelaktigt att gå med!

 

Till medlemsveckans start har vi även bifogat vårt nya NYHETSBLAD med blandad aktuell info från klubben! Skriv ut eller läs den digitalt och återkoppla gärna om ni önskar med något specifikt tills nästa nummer.

 

Vad som händer under medlemsveckan lokalt för vår klubb:

 

Västerås:

Tis: Frukost kl 6-9

Ons: Brännboll/kubb på Lögarängen med korvgrillning kl 16-19. Ta med en kollega som inte är medlem än och bjud in till en trevlig match!

Tors: Medlemsmöte med fokus framtidens schema. Klubben bjuder samtliga som besöker mötet under dagen på smörgåstårta/tårta!

 

Eskilstuna;

Tors: Medlemsmöte med fokus framtidens schema. Klubben bjuder samtliga som besöker mötet under dagen på smörgåstårta/tårta!

 

Fagersta:

Tors: Medlemsmöte med fokus framtidens schema. Klubben bjuder samtliga som besöker mötet under dagen på smörgåstårta/tårta!

 

Har ni några frågor, maila åter!

 

Väl mött!

 

Med vänlig hälsning Styrelsen Seko Klubb Mälartåg

Det här inlägget postades i Okategoriserade. Bokmärk permalänken.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.